ENRU

У РФ обвинуваченому в підготовці терактів українцю загрожує 12 років тюрми

У Росії обвинувачення попросило Північно-Кавказький окружний військовий суд призначити громадянину України Олексію Сізоновічу, обвинуваченому в підготовці терактів в Україні та Росії, 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму і штраф 250 тис. рублів (близько 109 тисяч грн).

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Захист Сізоновіча під час засідання попросив покарання до мінімуму.

«Прошу суд врахувати, що мій підзахисний співпрацював зі слідством, брав участь в упізнанні. А також прошу врахувати його вік (61 рік) і стан здоров'я», - сказала адвокатка Євгенія Вічканова.
Суд має оголосити вирок 31 липня.

За версією слідства, Сізоновіч і невідомий чоловік у квітні 2014 року в Києві створили організовану групу, домовившись про вчинення терактів в Росії і Україні. Наприкінці травня 2016 року Сізоновіч отримав вказівку поїхати в Каменськ-Шахтинський Ростовської області, щоб оглянути і сфотографувати місцевий вокзал, а також визначити місце для закладки вибухових пристроїв. На цьому вокзалі планувався теракт у вересні того ж року.

Чоловіка затримали, з 28 вересня 2016 року арештували.

У Росії йому висунуто обвинувачення за статтями «підготовка терористичного акту», «незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв»), «незаконний перетин державного кордону Росії» Кримінального кодексу РФ.