Слідчий комітет Росії порушив кримінальне провадження проти українського політолога Юрія Романенка за заклики до вбивства російських журналістів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби комітету.

«Управлінням з розслідування злочинів, пов'язаних з використанням заборонених засобів і методів ведення війни, Головного слідчого управління СК Росії порушено кримінальну справу стосовно громадянина України Юрія Романенка за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 33 пп. а, б ч. 2 ст. 105, ч. 1 ст. 282 КК РФ (підбурювання до вбивства, розпалювання ненависті або ворожнечі)», - йдеться в повідомленні.

Як відзначили в прес-службі, на початку квітня 2015 року Романенко перебував на конференції в Гарвардському університеті, де публічно заявив про те, що «Збройні сили України повинні вибірково і ретельно знищувати російських журналістів, які освітлюють ситуацію на південному сході України».

"У подальшому, 5 квітня 2015 року Романенко розмістив текст виступу на конференції на своїй сторінці в Facebook під заголовком "Як ми в Гарварді про Україну дискутували". Також текст був опублікований і в ЗМІ. На думку слідства, в матеріалі містяться деструктивні заклики, схиляють посадових осіб Збройних сил України здійснювати масові вбивства громадян Російської Федерації з числа російських журналістів у зв'язку із здійсненням ними своєї службової діяльності. Також у висловлюваннях Романенка містяться заклики, що збуджують ненависть і ворожнечу по відношенню до журналістів Російської Федерації, як до представників соціальної групи", - йдеться в повідомленні.

Поділитись: