Залізничний суд Московської області стягнув з міністерства фінансів Росії 2 млн 200 рублів на користь опозиціонера Ільдара Дадіна за незаконне кримінальне переслідування.

Залізничний суд Московської області стягнув з міністерства фінансів Росії 2 мільйони 200 рублів на користь опозиціонера Ільдара Дадіна за незаконне кримінальне переслідування.

Відповідне рішення в середу оголосила суддя Ольга Пєтухова, повідомляє російське агентство «Інтерфакс».

«Суд постановив: позов Дадіна Ільдара Ільдусовича задовольнити частково, стягнути з міністерства фінансів Російської Федерації за рахунок скарбниці РФ 2 мільйони 200 рублів», — сказала суддя.

Активіст Ільдар Дадін вимагав компенсувати йому 5 млн рублів за незаконне кримінальне переслідування.

Нагадаємо, Басманний суд Москви у грудні 2015 року засудив Ільдара Дадіна до трьох років позбавлення волі, визнавши винним за чотирма епізодами участі в неузгоджених акціях протесту. У березні 2016 вирок був пом'якшений до двох з половиною років.

10 лютого цього року Конституційний суд РФ ухвалив, що справа Дадіна має бути переглянута, а стаття КК РФ, за якою він був засуджений, підлягає зміні. Дадін був першим і єдиним, хто був засуджений за цією статтею.

22 лютого Верховний суд РФ звільнив політв’язня Дадіна

1 листопада видання Meduza опублікувало лист Дадіна, в якому він заявляв, що до нього систематично застосовували тортури.

Слідчий комітет Росії заявив, що застосування насильства до ув'язненого Ільдара Дадіна не знайшло підтвердження.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: