Життя

У РФ засудили вчителя до 330 годин примусових робіт за вірш про Україну

9 квітня, 2018 17:07
Життя/У РФ засудили вчителя до 330 годин примусових робіт за вірш про Україну
Зберегти
Вигляд
lead
У Росії колишнього вчителя і поета Олександра Бившева засудили до 330 годин примусових робіт за публікацію вірша із назвою «На незалежність України» у соцмережі «ВКонтакте».

У Росії колишнього вчителя і поета Олександра Бившева засудили до 330 годин примусових робіт за публікацію вірша із назвою «На незалежність України», на особистій сторінці у соцмережі «ВКонтакте».

Про це повідомляє російське видання «Грани.ру». Прокуратура просила для вчителя покарання у вигляді двох з половиною років колонії-поселення.

Кромський районний суд Орловської області визнав Бившева винним статтею «розпалювання ненависті або ворожнечі».

Сам поет назвав винесений йому вирок «свавіллям». Справу проти нього відкрили у 2017 році. 

Напередодні оголошення вироку Бившев на своїй сторінці в Facebook опублікував вірш з назвою «Проклятій богом Росії присвячується».

Олександр Бившев живе в селищі Кроми Орловської області Росії з літніми батьками, за якими доглядає. До серпня 2014 року він працював учителем німецької мови в середній школі, але після публікації в місцевій газеті вірша «Українським патріотам» його відсторонили від роботи, а колишні колеги та учні виступили проти нього в суді.

Вірші «Українським патріотам» і «Українські повстанці», в яких Бившев засудив дії Росії щодо України, зокрема щодо Криму, визнали екстремістськими, самого поета внесли до російського федерального списку екстремістів і заблокували його банківські рахунки.

За ці вірші у 2015 році Бившева засудили засуджений до 300 годин обов’язкових робіт.

Пов`язані новини