«Київводоканал» звернувся в правоохоронні органи із заявою про загрозу потрапляння мінеральних добрив у річку Десна в Київській області.

Як зазначено в повідомленні, 25 березня фахівці водоканалу обстежили територію поблизу населеного пункту Новосілки Вишгородського району Київської області на березі річки Десна вище за течією від Деснянського водозабору.

«На місці було виявлено переорані з осені сільськогосподарські угіддя на відстані біля 40-50 метрів від берега ріки, а на території невідомого підприємства в селищі - мішки з мінеральними добривами. На сьогодні ознак внесення добрив на поля не виявлено», - сказано в повідомленні.

Представники «Київводоканалу» разом із селищним головою Новосілок безпосередньо на місці повідомили в правоохоронні органи про можливу загрозу потрапляння добрив у Десну.

На підставі спільної заяви поліція має намір установити власника угідь і повідомити його про неможливість внесення добрив у зоні санітарної охорони річки.

Зазначено, що, відповідно до Водного кодексу України, захисні смуги по берегах уздовж води для більших рік встановлюються на відстані 100 метрів; тут забороняється оранка земель (крім підготовки ґрунту для лугів, лісів), а також зберігання й застосування пестицидів і добрив.

Крім того, постанова Про зони санітарної охорони відкритих джерел централізованого водопостачання населення м. Києва» з 1991 року передбачає кілька зон санітарної охорони Десни. Зокрема, другий пояс охоплює її акваторію і територію 500-метрових прибережних смуг по обох її берегах вверх по течії до міста Чернігова включно, вниз по течії - до гирла.

Деснянська водопровідна станція забезпечує питною водою 60% Києва.

/ фото photoukraine.com

Поділитись: