Проти голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича в Росії відкрили кримінальну справу. Йому закидають «реабілітацію нацизму» (ч. 2 ст. 354.1 КК РФ).

У повідомленні Слідчого комітету зазначено, що В’ятрович, використовуючи своє службове становище, з листопада 2014 року й дотепер «систематично заперечує військові злочини країн гітлерівської осі у роки Другої світової війни», зокрема приналежність «українських націоналістів до військ СС та участі у військових злочинах проти мирного населення».

«Заперечення встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу у Нюрнберзі фактів і, як наслідок, підсумків Другої світової війни, як і героїзація нацистських злочинців, не можуть залишитися без належної уваги. Дії такого роду, тим більше з боку представників народу, чиї предки гинули від рук фашистів, викликають подив, і особи, які вчиняють такі злочини, повинні понести законне покарання», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у серпні 2016 В’ятрович заявляв, що визнання радянської окупації буде наступним кроком декомунізації.

Зазначимо, що Інститут нацпам'яті реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам'яті українського народу.

Поділитись: