У в'язниці Т-1, що у російському Верхнеуральску Челябінської області, 31 січня до українського політв'язня Станіслава Клиха допустили адвоката Романа Качанова.

У в'язниці Т-1, що у російському Верхнеуральску Челябінської області, 31 січня до українського політв'язня Станіслава Клиха допустили адвоката Романа Качанова.

Про це повідомила російська правозахисниця, учасниця «Уральской правозащитной группы» Тетяна Щур.

За її словами, Качанов — перший за останні роки, хто потиснув руку Клиху. До нього всі відвідувачі, виключаючи маму, спілкувалися з ним тільки через скло.

Адвокат перебував у політв'язня протягом 3 годин, Клих розповів йому про свій стан.

«Станіслав відчуває себе задовільно, тільки постійно болять ноги. Він підозрює у себе «туберкульоз кістки»). Оскільки їжа в тюрмі, за його словами, огидна, то він прагне харчуватися тим, що купує в магазині на ті гроші, які покладені йому за законом. А оскільки в цьому магазині вибір теж убогий, то він купує, в основному, печиво та солодощі. Очевидно тому, він останнім часом набрав вагу», — повідомила правозахисниця.

Щур зазначила, що Клих перебуває в одиночній камері. «Ділити її з кимось він, однак, не хоче, побоюючись агресії з боку співкамерників», — додала вона.

Адвокат сфотографував загоєнні глибокі рани на тілі Клиха. «Що вони собою являють, розбиратися фахівцям, як і в його промовах. Все це дуже схоже на сліди тортур, що очевидно і має місце», — написала Щур.

Політв'язень написав ряд заяв, у тому числі і прохання про зустріч з психологом.

Правозахисниця додала, що промови Станіслава «викликають серйозні побоювання в його душевному здоров'ї».

Раніше повідомлялося, що стан Клиха сильно погіршився.

У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська. 8 вересня стало відомо, що Клиха повернули з психлікарні до колонії.

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Поділитись: