В Росії українцю Олексію Чирнію, який засуджений до 7 років ув'язнення у справі Сенцова-Кольченка, надали російське громадянство без його згоди.

В Росії українцю Олексію Чирнію, який засуджений до 7 років ув'язнення у справі Сенцова-Кольченка, надали російське громадянство без його згоди.

Про це у Facebook повідомив його адвокат Ілля Новіков.

За словами адвоката, Чирній перебуває у Батайській колонії, його перевели на тюремний режим утримання.

«Я був у нього в понеділок, 24 липня. Перед тим, як вивести Олексія до мене, особисто дали йому прочитати повідомлення, що оскільки його заява про відмову приймати російське громадянство, яке він подавав в Бахчисараї 18 квітня 2014 року, не виявлено, він тепер за законом про анексію Криму буде вважатися росіянином», — повідомив Новіков.

Він зазначив, що подібним чином російська влада вчиняла щодо незаконно засуджених українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Захисник додав, що у Росії Чирній відсидів уже майже половину терміну.

Незаконно фігуранта «справи Сенцова» Олексія Чирнія етапували з СІЗО Лефортово у Москві в Ростовську область 28 вересня 2016 року.

Кандидат історичних наук, викладач Сімферопольського інституту культури Олексій Чирній був затриманий навесні 2014 року у Криму разом з режисером Олегом Сенцовим, активістом Олександром Кольченком і Геннадієм Афанасьєвим.

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 7 років ув'язнення суворого режиму за звинуваченням у підготовці терактів у Криму.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: