В Росії змінено склад Громадських спостережних комісій, представники яких мали доступ до ув’язнених і таким чином забезпечували їх зв’язок з адвокатами. Однією з таких правозахисниць була Зоя Свєтова, яка вже понад два роки опікується долею українців, що стали заручниками в Росії.

Про це в ефірі Громадського розказав російський адвокат Ілья Новіков.

«Тільки завдяки Свєтовій і таким як вона, ми могли підтримувати контакт з тими, кого від нас приховували», – сказав він.

Новіков додав, що кілька тижнів тому склад цих комісій змінили на території всієї Росії, і, зокрема Свєтову, виключили з їх складу.

«Тепер там з’явились дуже дивні люди з міліцейським і тюремним минулим. І це означає, що можливості захищати, в тому числі й українців, буде ще менше», – додав адвокат.

Крім того, Новіков розповів про перспективи розвитку справи українських політв’язнів Кремля Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

Нагадаємо, що 26 жовтня Верховний суд Російської Федерації розглянув апеляцію у справі українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха і залишив обвинувальний вирок в силі.

Крім того, журналісти Hromadske.ua поговорили з російською правозахисницею Зоєю Свєтовою про вердикт Верховного суду Росії у справі українців Карпюка і Клиха, долі інших в’язнів Кремля та необхідність масштабної міжнародної кампанії для їхнього визволення.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile