Світ

У Росії оскаржили заборону фільму «Смерть Сталіна»

2 липня, 2018 20:03
Світ/У Росії оскаржили заборону фільму «Смерть Сталіна»
Зберегти
Вигляд
Правозахисник із російського регіону Комі Ернест Мезак оскаржив рішення Міністерства культури країни про відкликання прокатного посвідчення у фільму «Смерть Сталіна».

Правозахисник із російського регіону Комі Ернест Мезак оскаржив рішення Міністерства культури країни про відкликання прокатного посвідчення у фільму «Смерть Сталіна».

В інтерв’ю радіостанції «Ехо Москви» Мезак повідомив, що подав позов у Сиктивкарський міський суд, передає «Радіо Свобода».

У позові зазначається, що російський Мінкульт порушив статтю 10 Європейської конвенції з прав людини, яка гарантує свободу вираження думок і право на отримання інформації культурно-розважального характеру.

Правозахисник стверджує, що положення про видачу прокатних посвідчень, на яке посилається Мінкульт, не може бути застосоване. За його словами, цей документ дозволяє відкликати прокатне посвідчення у фільмів тільки після початку прокату.

«Крім того, підставою для відкликання має бути наявність у фільмі інформації, поширення якої забороняється російським законодавством», — сказав Мезак.

За його словами, у міністерства не було достовірних відомостей про те, що фільм може містити заборонену інформацію, бо він був направлений на додаткову експертизу.

23 січня 2018 року Мінкультури РФ відкликало прокатне посвідчення у британського фільму «Смерть Сталіна». За версією міністерства це сталося тому, що картина містить інформацію, поширення якої заборонено законодавством Російської Федерації.

Стрічка «Смерть Сталіна» знята за однойменним коміксом Фаб'єна Нурі і Т'єррі Робіна.

Сюжет стрічки будується навколо боротьби за владу в СРСР, що розгорнулася після смерті Сталіна у 1953 році.

Головні ролі у фільмі виконали Стів Бушемі, Джейсон Айзекс, Майкл Пейлін, Руперт Френд та інші. 

Пов`язані новини