У Росії на порталі «Російська громадська ініціатива» понад 100 тисяч людей проголосували за скасування «антитерористичних законів», запропонованих депутатом російської Держдуми Іриною Яровою.

Станом на 12:50 кількість голосів за скасування закону становила 100 тис. 098 голосов. В свою чергу, 1 тис. 439 людей висловили незгоду з ініціаторами скасування «закону Ярової».

Тепер ініціативу за скасування закону повинна розглянути експертна група федерального рівня. Протягом двох місяців вона повинна ухвалити рішення про реалізацію або відхилення ініціативи, повідомляє телеканал «Дождь».

«Даний закон потребує величезних грошей і може призвести до банкрутства багатьох інтернет-компаній, і знизити дохід держави від одержуваних від них податків. Також він утискає права людини. Просимо скасувати даний закон», – йдеться в тексті ініціативи, адресованої президенту Росії Владіміру Путіну і прем'єр-міністру Дмітрію Мєдвєдєву.

Так званий «пакет Яровий» посилює цілий ряд законів. До Кримінального кодексу вводиться стаття про «неінформування». Вік кримінальної відповідальності за статтями «терористичної спрямованості» знижується до 14 років. За новою нормою про залучення в організацію масових заворушень ув’язнюватимуть на термін до 10 років.

Нагадаємо, що 24 червня Держдума РФ ухвалила відразу в другому і третьому читанні так званий «антитерористичний пакет» законопроектів.

Мобільні оператори Росії вже попередили про зростання цін на зв'язок мінімум в два-три рази після прийняття «законів Ярової».

Про можливість посилення репресій в анексованому Криму через ухвалення відповідних законів читайте у публікації «До чого не були готові проросійські кримчани: наслідки «закону Ярової».

Поділитись: