У російському Бєлорєчєнську співробітники виправної колонії до смерті побили підлітка, громадянина України. На оприлюдненому в мережі відео батьки загиблого розповідають подробиці.

Віталій Поп, разом з ще кількома засудженими в ніч з 24 на 25 листопада був доправлений в Бєлорєчєнську виправну колонію. Там співробітники закладу побили новоприбулих.

Як вдалося дізнатися матері, хлопців сильно били, а найбільше – Віталія.

«Нашому синові стрибали на голову, били по голові і обзивали «бандерівцем». По-звірячому били, вони вбили його», - розповідає жінка.

Батьки пояснюють, причина агресії у тому, що хлопець – громадянин України, він народився і виріс на в Закарпатській області. Там батьки й хочуть поховати сина, але тіло загиблого їм досі не віддають.

Слідчі органи наполягають, щоб похорон був у Краснодарському Краї, нібито, задля потреб слідства.

  

Пізніше, російські слідчі віддали батькам тіло вбитого 16-річного Віталія Попа. Його поховають у Мукачевому. Про це повідомив адвокат сім’ї Алєксандр Попков.

Він також додав, що слідчі відкрили кримінальне провадження за 286 статтею КК РФ (перевищення службових обов’язків) і 114 статтею КК РФ (заподіяння тяжкої або середньої тяжкості шкоди здоров’ю при перевищенні меж, необхідних для оборони, або при перевищенні заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила злочин).

Правоохоронці провели експертизу і відправили дані на гістологічний аналіз. Але результати будуть відомі лише за місяць.

Віталік родом з Закарпатської області. Наприкінці 80-х мам Віталіка вийшла заміж за українця Івана Поп, який до того часу якраз відслужив в ВДВ. Років п'ять тому життя в селі стало зовсім погане, тому  родина повернулась на Кубань.

 У кубанській станиці Холмської Світлана та Іван відкрили невеликий цех з виробництва тротуарної плитки. Віталік ж приїхав з України минулого літа, допомагати батькам по господарству.

Плитковий бізнес  йшов не дуже. Іван захворів і ліг у лікарню на операцію, грошей стало не вистачати. Що змусило 16-річного Віталіка піти на злочин, батьки зрозуміти не можуть.

За розповідями сусідів, підліток потрапив у погану компанію, а коли в магазині на вулиці Гоголя трапився розбій, узяв всю провину на себе. За статтею 162 отримав 4 роки 8 місяців колонії. У слідчому ізоляторі Новоросійська батьки його бачили 10 листопада.

/ фото novayagazeta.ru

Поділитись: