У Росії правозахисний центр звинуватили у підриві конституційного ладу - Ъ

default/У Росії правозахисний центр звинуватили у підриві конституційного ладу - Ъ
Зберегти
Вигляд

Міністерство юстиції Росії завинувачує правозахисний центр Меморіал у підриві конституційного ладу. Про це із посиланням на власні джерела у Мін’юсті повідомляє видання Коммерсант.

Як зазначено в акті планової перевірки НКО, який зараховано до списку іноземних агентів, співробітники центру «підривали основи конституційного ладу РФ, закликали до повалення чинної влади та зміни політичного режиму в країні».

Як приклад в документі наводяться цитати з опублікованих на сайті матеріалів. Перший - заява Меморіалу про те, що «двії Росії проти України потрапляють під визначення агресії». Окрім того російське міністерство посилається на матеріал, в якому центр висловив незгоду з вироками по «Болотній справі».

«На думку членів Меморіалу, слідчі і судді, сфабрикували дану справу, вчинивши злочин проти правосуддя», - йдеться в акті відомства.

У центрі звинувачення називають суто політичними.

«Таке абсурдне звинувачення в антидержавній діяльності повертає нас у часи боротьби радянської влади з інакомисленням і може мати серйозні наслідки для суспільства, тим більше, що це позиція не Генпрокуратури, до дій якої ми звикли , а Мін'юсту , який спочатку несхвально ставився до закону, що наділив його цими повноваженнями» - наголосив член ради Меморіалу Олєг Орлов.

Організація Меморіал - неурядова організація в Росії, основним завданням якої спочатку було дослідження політичних репресій в СРСР. Зараз це співдружність десятків організацій в Росії, Німеччині, Казахстані, Латвії, Вірменії, Грузії та Україні, що ведуть дослідницьку, правозахисну і просвітницьку роботу.

hromadske.tv