Російський правозахисний центр «Меморіал» оновив список політичних в’язнів у Росії. На сьогодні у РФ позбавлено волі 117 людей

Російський правозахисний центр «Меморіал» оновив список політичних в’язнів у Росії. На сьогодні у РФ позбавлено волі 117 людей.

Про це йдеться на сайті «Меморіалу».

«Рік тому в них (списках – ред.) було 102 людини. Реальне число політв'язнів і осіб, позбавлених волі за політичними мотивами, в сьогоднішній Росії, безсумнівно, істотно більше», — повідомляють правозахисники.

За минулий рік на свободу вийшли 28 політв'язнів, проте за той же період список політв’язнів РФ поповнився ще 45 прізвищами.

«25 осіб додали до числа переслідуваних у зв'язку з реалізацією права на свободу віросповідання. Здебільшого це мусульмани, зокрема, обвинувачені в участі в «Хізб ут-Тахрір», — додали в «Меморіалі».

У колоніях РФ утримуються і українці, серед яких Олег Сенцов та Олекандр Кольченко.

У серпні 2015 року суд у РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними в створенні в Криму терористичної організації, скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов засуджений до 20 років колонії, Кольченко – до 10 років позбавлення волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вдалось звільнити кримських політв’язнів Чийгоза та Умерова.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: