Арбітражний суд Москви відхилив позов російського представництва Apple до Федеральної митної служби, в якому американська компанія просила змінити класифікацію Apple Watch з наручних годинників на пристрій для передачі даних, пише ВВС.

Як пояснили представники ФМС, пристрої були віднесені до годинників, оскільки одним з основних компонентів Apple Watch є компонент відліку часу, при цьому він не обов'язково повинен бути у вигляді годинникового механізму.

За словами ж представників Apple, пристрій є багатофункціональним, і виділити його основний компонент неможливо, швидше воно повинно відноситися до мікропроцесорах.

При цьому причини відмови в позові будуть оголошені пізніше - в мотивувальній частині рішення суду, у вівторок була оголошена тільки резолютивна частина.

Спочатку «розумні годинник» Apple проходили через митницю як бездротові пристрої для прийому і передачі даних, з яких не стягується мито.

У наприкінці 2015 року ФТС прирівняла «розумні годинники» Apple до наручних годинників, ввезення яких оподатковується митним збором в 10%. Після цього рішення Apple Watch подорожчали в роздрібному продажі в Росії приблизно на 15%.

У лютому компанія «Еппл Рус» подала в суд на Федеральну митну службу Росії, зажадавши внести зміни до класифікації її продукції.

У ФМС пояснили, що пристрої Apple були віднесені до наручним годинником, оскільки, хоча пристрій і не є звичайним годинниковим механізмом, однією з основних функцій Apple Watch є функція відліку часу.

«Еппл Рус» наполягає на тому, що Apple Watch – це багатофункціональний пристрій і виділити його основний компонент неможливо. Під час презентації пристрою глава Apple Тім Кук зазначав різні можливості використання годин, аж до контролю стану здоров'я їх власника.

Поділитись: