У Москві та інших містах Росії відбулися акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

У Москві та інших містах Росії відбулися акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

Як повідомляє «Интерфакс», наймасовіша з них відбулася в Москві на проспекті Академіка Сахарова, за оцінками поліції на ній було шість тисяч учасників, водночас організатори назвали кількість 100 тисяч. 

За даними «Белого счетчика», в акції взяли участь трохи менш як дев’ять тисяч людей, а близько половини з них вийшли з території проведення акції вже за годину після її початку.

Учасники мітингу тримали в руках плакати з написами «Вся влада — робочим», «Геть владу капіталу» і скандували: «Геть, геть буржуазний лад». З критикою пенсійної реформи зі сцени виступив лідер комуністичної партії РФ Геннадій Зюганов. Комуністи наполягають на проведенні референдуму про підвищення пенсійного віку.

Організовані комуністичною партією РФ акції також пройшли в Санкт-Петербурзі, Казані, Самарі, Ростові-на-Дону, Владивостоці, Новосибірську та інших містах. 

Як повідомляє «МБХ-Медіа», на деяких мітингах люди вимагали відставки уряду і президента. Зокрема, у Єкатеринбурзі та Липецьку відбулися акції під назвою «Ганебний полк» — люди виходили на вулиці з портретами депутатів думської фракції «Єдиної Росії».

Зазначимо, у червні влада Росії запропонувала провести пенсійну реформу. Згідно з проектом, затвердженим урядом, росіян очікує поетапне підвищення пенсійного віку: для чоловіків з 60 до 65 років до 2028 року, для жінок — з 55 до 63 років до 2034-го.

Про введення пенсійної реформи було оголошено під час Чемпіонату світу з футболу у РФ, який відбувався із 14 червня по 15 липня.

29 серпня Путін запропонував пом'якшити умови пенсійної реформи для жінок в Росії й оголосив, що вік виходу жінок на пенсію має бути знижений з 63 до 60 років.

28 липня в містах Росії відбулися мітинги проти пенсійної реформи. Росіяни протестували проти підвищення пенсійного віку.

Законопроект про пенсійну реформу в РФ пройшов перше читання в Держдумі. Очікується, що реформа запровадять з січня 2019 року.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile