У Торопці Тверської області суд засудив місцевого мешканця, активіста Володимира Єгорова до 2 років позбавлення волі умовно за пост у соцмережі «ВКонтакте», спрямований проти президента Росії Володимира Путіна.

У Торопці Тверської області РФ суд засудив місцевого мешканця, активіста Володимира Єгорова до 2 років позбавлення волі умовно за пост у соцмережі «ВКонтакте», спрямований проти президента Росії Володимира Путіна.

Про це повідомила міжнародна правозахисна група «Агора», передає Meduza.

Єгорова визнали винним в публічних закликах до екстремізму з використанням інтернету (частина 2 статті 280) КК Росії. Максимальне покарання за статтею передбачає до 5 років позбавлення волі. Сам Єгоров провини не визнав.

Суд також заборонив засудженому модерувати веб-сайти і призначив трирічний випробувальний термін.

Справа проти Єгорова, який працював електриком і був активістом російської партії «Яблоко», була порушена восени 2016 року через пост у його пабліку «Громадяни Торопца» «ВКонтакте».

Згідно з обвинувальним висновком, яке публікував Єгоров, експерти виявили в його пості «ознаки спонукання до вчинення вбивства президента РФ».

Як повідомляє «Радіо Свобода», Володимир Єгоров намагався покинути Росію влітку 2017 року, після того як його будинок у Торопці кілька разів намагались спалити невідомі.

Він пов'язує нападу зі своєю опозиційною і антикорупційною діяльністю. Активіст попросив політичного притулку в Білорусі, однак був екстрадований до Росії, де був поміщений під варту.

У липні минулого року Єгорову у наданні політичного притулку також відмовила Україна.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile