Верховний суд Росії офіційно заборонив діяльність японської релігійної організації «Аум Сінрікьо», визнавши її терористичною. Про це повідомляє ТАСС.

 «Аум Сінрікьо» виникла в Японії у 1984 році. Її засновником був сліпий аптекар Сьоко Асахара. У 1995 році члени цієї організації вчинили газову атаку у токійському метро. В наслідок атаки загинуло 13 людей, тисячі постраждали. Після цього організацію заборонили у США, Канаді, Великій Британії та інших країнах.

Асахару та ще 12 членів «Аум Сінрікьо» засудили до смертної кари за звинуваченнями у вбивствах. На даний момент вирок не виконано.

На початку 1990-х років Сьоко Асахара був з візитом у Росії. Тут він зустрічався з московськими чиновниками, російськими політиками та релігійними діячами. Він також провів кілька лекцій у московських університетах.

До атаки у токійському метро в Росії було багато представників «Аум Сінрікьо». Її очільнику, Асахарі платили близько $1 млн за годинну радіопрограму чи 30-хвилинну телепрограму, у якій він розповідав про релігійне вчення організації.

«Аум Сінрікьо» була зареєстрована Міністерством юстиції Росії.

Нагадаємо, у березні цього року Чорногорія депортувала до Росії 43 російських громадянина за підозрою у членстві у цій організації.

Поділитись: