Федеральна служба судових приставів (ФССП) заборонила виїзд з РФ художнику-акціоністу Петру Павленському, який залишив країну ще три місяці тому.

Федеральна служба судових приставів (ФССП) заборонила виїзд з РФ художнику-акціоністу Петру Павленському, який залишив країну ще три місяці тому.

Про це повідомляє Медуза.

Зазначається, що він не сплатив штраф за підпал дверей будівлі ФСБ і компенсацію за завдану шкоду.

Павленський виїхав з Росії разом з сім’єю в січні 2017 року.

У ФССП заявили, що в разі повернення в країну він «назад виїхати не зможе, поки не заплатить борг».

Російський художник-акціоніст Петро Павленський залишив Росію, звинувативши владу у спробі «політичної ліквідації через операцію силових структур».

В ніч з 8 на 9 листопада 2015 року Павлєнский підійшов до будівлі ФСБ і облив вхідні двері з каністри, потім підніс запальничку і підпалив її. Після цього художника затримали співробітники ФСБ, незабаром Павлєнский заарештували. Спочатку він був фігурантом справи про вандалізм за мотивами ідеологічної ненависті, проте пізніше його дії перекваліфікували за статтею «пошкодження об'єкта культурної спадщини».

6 червня прокуратура попросила оштрафувати Павленський на півтора мільйона рублів. Потерпіла сторона наполягала на штрафі в 481,5 тисячі рублів. Саме стільки, стверджували експерти, коштувала заміна спаленої двері в будівлі ФСБ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: