Життя

У Росії заявили про відмову політв'язня Дадіна від переведення до іншої колонії

Життя/У Росії заявили про відмову політв'язня Дадіна від переведення до іншої колонії
Зберегти
Вигляд
lead
Голова російського Комітету із запобігання катуванням заявив, що політв'язень Ільдар Дадін, який скаржився на тортури, попросив не переводити його з карельської колонії.

Голова російського Комітету із запобігання катуванням і член Ради при президентові Росії з прав людини Ігор Каляпін заявив, що політв'язень Ільдар Дадін, який скаржився на тортури, попросив не переводити його з карельської колонії, щоб він міг там захищати права інших ув'язнених.

Про це повідомляє ТАСС.

«Він категорично відмовляється і просив нас не виступати з проханням про переведення. Він говорить, що не може кинути інших ув'язнених, почавши боротьбу за права, і готовий принести себе в жертву», — сказав Каляпін.

Члени РПЛ також подивилися записи з відеокамер, на яких видно, як співробітники колонії застосовують до Дадіна силу після відмови вийти з камери.

Дадін розповів, що його били ще до початку запису. Інші ув'язнені з колоній підтвердили перевіряльникам, що їх там часто б'ють.

Раніше стало відомо, що деякі відеозаписи з Дадіним було знищено, оскільки сплив 30-денний термін зберігання. Російські слідчі перевірили Дадіна на детекторі брехні. Про результати дослідження поки нічого не відомо.

1 листопада видання Meduza опублікувало лист Дадіна, в якому він заявляв, що до нього систематично застосовували тортури. 

Слідчий комітет Росії заявив, що застосування насильства до ув'язненого Ільдара Дадіна не знайшло підтвердження.

3 листопада уповноважена з прав людини в Росії Татьяна Москалькова приїхала на зустріч з політв'язнем.

Начальника виправної колонії №7 Сєргєя Коссієва, який міг бути причетний до побиття громадського активіста Ільдара Дадіна, тимчасово відсторонили в зв'язку з розслідуванням даного інциденту.

Євросуд з прав людини надав скарзі політв'язня Дадіна пріоритетний статус.

Пов`язані новини