У Росії заявили, що держактиви РФ у Бельгії заарештовані

default/У Росії заявили, що держактиви РФ у Бельгії заарештовані
Зберегти
Вигляд

Бельгійські судові пристави надіслали до російських установ, за винятком дипломатичних представництв, постанови про арешт державного майна РФ.

У документі зазначено, що арешт провадиться на підставі рішення бельгійського арбітражного суду від 18 липня 2014 за позовом компанії «Юкос Юніверсал Лімітед».

Зазначена в ньому сума позову – 1,6 млрд євро, повідомляє «Интерфакс».

Пристави вказують, що позивач зажадав такого заходу, «тому що має серйозні побоювання щодо можливості отримати належну йому суму, зокрема, через систематичні відмови Російської Федерації виконувати винесені проти неї судові рішення та враховуючи ставлення РФ до даного рішення».

Представниця установи судових приставів «Марк Сакре – Стефан Сакре – Піт Де Смет», перераховані в списку організації зобов'язані у двотижневий строк заявити про кошти, майно Російської Федерації і борги перед Росією, що знаходяться в їх розпорядженні.

У списку перераховані практично всі великі банки, зареєстровані в Бельгії, і навіть такі організації, як «Євроконтроль», який регулює повітряний рух над Європою. У ньому – всі російські представництва, крім захищених імунітетом дипломатичних, аж до архієпископства Брюссельського і Бельгійського РПЦ, в тому числі представництва недержавних організацій та ЗМІ.

Рішення Бельгії про арешт державних активів Росії прямо не пов’язані з постановою Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі компанії «ЮКОС». Про це повідомив речник генерального секретаря Ради Європи Деніел Голтґен.

«Виконання рішення суду у справі «ЮКОСа» досі обговорюється комітетом міністрів Ради Європи з участю всіх держав-членів, у тому числі і Росії, і це обговорення не закрите», – ідеться в повідомленні речника. 

Нагадаємо, Гаазький суд зобов'язав Росію виплатити колишнім власникам ЮКОСа більше $50 млрд.