У російських Хімках під Москвою затримали понад 10 учасників протестної акції проти системи знімання плати з великих вантажівок «Платон», а також журналістів.

У російських Хімках під Москвою затримали понад 10 учасників протестної акції проти системи знімання плати з великих вантажівок «Платон», а також журналістів.

Про це повідомляє «Новая газета».

Повідомляється, що окрім активістів було затримано знімальну групу телеканалу «Дождь» і кореспондента «Новой газеты» Дмітрия Рєброва.

За попередніми даними, затриманих звинувачують у порушенні встановленого порядку проведення мітингів.

Як повідомляє видання, у п'ятницю учасники протесту збиралися влаштувати акцію на паркуванні біля торгового центру «Мега», де раніше знаходився табір далекобійників. Поліція вказувала на те, що мерія міста не погодила акцію, після чого активісти вирішили провести поодинокі пікети в різних кінцях стоянки. Учасники акції також обклеїли свої автомобілі плакатами й поставили на них прапори «Об'єднання перевізників Росії».

Окрім скасування платіжної системи «Платон» далекобійники вимагають відставки уряду і скасування ст. 20.2 адміністративного кодексу (Порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування). За словами присутніх, багато хто з них вже має адміністративні справи за цією статтею, і подальші затримання можуть загрожувати їм кримінальною відповідальністю.

Нагадаємо, система оплати за проїзд вантажівок масою понад 12 тонн по федеральних трасах «Платон» у Росії запущена 15 листопада 2015 року.

Запровадження нового дорожнього збору з великовантажного транспорту викликало масові протести далекобійників у Росії.

Поділитись: