У Росії 7 жовтня буде висунуто звинувачення затриманому українському журналісту Роману Сущенку, усі суди у його справі пройдуть у закритому режимі.

Про це повідомив його адвокат Марк Фейгін в коментарі УНІАН.

«Роману пред'являть звинувачення – постанова про притягнення як обвинуваченого, її висуває слідчий. Усе це буде проходити в його кабінеті у слідчому управлінні ФСБ, територіально воно знаходиться також на території СІЗО «Лефортово», – сказав Фейгін.

Він пояснив, що в цьому документі перераховуються подія злочину, кваліфікація, частково вказується підстави арешту і в результативній частині буде вказано: «пред'явити звинувачення за статтею 276 КК РФ (шпіонаж – ред.)».

Фейгін також повідомив, що два дні поспіль перед пред'явленням обвинувачення йому не вдалося зустрітися з Сущенком, тому не було можливості підготуватися до надання свідчень.

«Нам не дали конфіденційно поспілкуватися. Два дні з 9.00 до 18.00 я сидів під «Лефортово», але не зміг до нього потрапити», – сказав він, пояснивши, що через це показання 7 жовтня даватися не будуть.

Фейгін пояснив, що пред'явлення обвинувачення без адвоката заборонено, тому він буде на місці о 14.30 у Слідчому управлінні ФСБ. «Це буде, швидше за все, закрите засідання, і його ніхто не зможе побачити, тому що в справі є держтаємниця. Усі судові засідання щодо неї будуть у закритому режимі, присутність журналістів не допускаються», – сказав він.

Він також зауважив, що з моменту арешту до Сущенка не був допущений консул.

Нагадаємо, 30 вересня у Москві було затримано власного кореспондента «Укрінформа» у Франції Романа Сущенка. Пізніше суд заарештував його на два місяці.

ФСБ заявляє, що  журналіст Сущенко є полковником Головного управління розвідки Міноборони України. Однак, в самому ГУР цю інформацію називають фейком.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile