Літак Ан-148 сполученням Москва-Орськ «Саратовских авиалиний» зник з радарів одразу після вильоту з підмосковного аеропорту «Домодедово» вдень 11 лютого. Приблизно через годину з'ясувалося, що літак упав у районі села Агруново Оренбурзької області. На борту була 71 людина — 65 пасажирів і шість членів екіпажу. Ніхто з них не вижив.

Як зазначає ресурс Flightradar24, перед втратою сигналу літак за хвилину знизився з 1900 до 975 метрів.

Рятувальники та медики близько години діставалися до місця аварії, оскільки там немає дороги і машини грузнуть у землі. Для очищення території від снігу вирішили використовувати трактори, адже снігоприбиральна техніка не змогла проїхати.

Над розслідуванням і ліквідацією наслідків аварії працюють рятувальники та правоохоронці Фото: Maxim Shipenkov/EPA

Екстрені служби визначили радіус 1 км для пошуку загиблих та уламків літака — рятувальники кажуть, що фрагменти тіл і судна розлетілися на велику відстань.

Через кілька годин пошуків вдалося знайти одину «чорну скриньку». В ефірі «России 24» міністр транспорту Максим Соколов, розповів з місця катастрофи, що тіла в такому стані, що доведеться проводити генетичну експертизу для впізнання, передає Meduza.

МНС Росії опубліковано список загиблих. За попередніми даними МЗС, українців серед загиблих немає. На борту було троє неповнолітніх — хлопчики 12-ти і 17-ти років, а також п'ятирічна дівчинка.

«Відомо, що на борту був громадянин Швейцарії, який летів на запуск нової установки на завод «Орскнефтеоргсинтез», — заявила представниця губернатора Оренбурзької області Олена Абрамова.

Що стало причиною аварії — невідомо. Очевидці повідомляли, що в літаку щось вибухнуло під крилом і він загорівся. У ЗМІ з'явилася версія, що літак зіштовхнувся з гелікоптером «Почты России», однак у компанії це невдовзі спростували.

Як додає ТАСС, слідство розглядає кілька версій катастрофи літака. Серед них — погодні умови, людський фактор і несправність повітряного судна.
 

Слідчий Комітет Росії порушив кримінальну справу. Правоохоронці допитують працівників аеропорту та авіакомпанії. Російські наглядові органи призначили перевірку «Саратовских авиалиний» та заводу у Воронежі, де у 2010 році побудували літак.

Багато родичів і близьких загиблих перебувають в аеропорту Орська. З ними працюють психологи.

У листопаді в Росії розбився літак, лише 4-річна дитина вижила.

Поділитись: