У двох російських дипломатичних представництвах — у Вашингтоні та Сан-Франциско — помітили ознаки знищення документів перед терміновим закриттям за наказом Трампа

У російському торговому представництві у Вашингтоні у дворі помітили велике багаття, в якому, ймовірно, спалювали документи. А в Сан-Франциско в генконсульстві РФ щось палили у каміні.

Про це повідомляє Foreign Policy.

«Дим і полум'я на подвір'ї були чітко помітні у другій половині дня, а персонал підкидав у вогонь щось схоже на папери. Раніше у той день працівник відомства за допомогою болторізів зняв камери спостереження», — пише видання про випадок у Вашингтоні.

Раніше американські журналісти, які спостерігали за терміновим закриттям генконсульства РФ в Сан-Франциско, повідомили про струмок чорного диму над будівлею. У пожежній службі заявили, що, скоріш за все, щось горить у каміні. Пожежники прибули на місце, але в будівлю їх не пустили.

Також протягом дня з будівлі виїжджали та в'їжджали машини, а працівники носили коробки і пакети з документами.

У свою чергу, представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що «відбуваються заходи з консервації» диппредставництва.

Генеральний консул РФ у Сан-Франциско Сергій Петров, у свою чергу, сказав в ефірі «Первого канала», що співробітники установи «що не зможуть вивезти, постараються знищити».

«Чому знищити? Тому що це і паспортні справи, і візові справи, і інші справи. Це ж особисті життя громадян. Якісь зі справ ми пропускаємо через шредер або спалюємо», — сказав він.

Нагадаємо, у четвер, 31 серпня США відповіли на скорочення у Росії штату американських дипломатів. Вашингтон оголосив про вимогу закрити генконсульство Росії у Сан-Франциско. 

Крім того, США вимагають зменшити кількість диппредставництв у Вашингтоні та Нью-Йорку.

Нагадаємо, 30 липня президент Росії Володимир Путін заявив, що 755  американських дипломатів повинні будуть покинути РФ.

Путін зробив таку заяву у відповідь на санкції проти РФ, які підтримав Сенат США. Перед цим законопроект з посиленням санкцій щодо трьох країн схвалила Палата представників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Війна» консульств: чому США обмежили видачу віз для РФ.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile