У збірної Росії з важкої атлетики після виявлення допінгу немає шансів потрапити на Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро.

Про це в ефірі Громадського розповів спортивний оглядач телеканалу «Дождь» Алєксєй Андронов.

«Ніяких шансів на це немає, тому що федерація РФ була з самого початку попереджена про допінг. Вже тоді було відомо, що в разі, якщо будуть позитивні проби з Пекіна і Лондона, ніякої Олімпіади в Ріо для російських важкоатлетів не буде», — сказав Андронов.

«Із восьми осіб, які виступали в Лондоні на останній Олімпіаді в цій ваговій категорії, проби у п'ятьох визнані позитивними, а шостий отримав восьмирічну дискваліфікацію ще в 2015 році», — додав оглядач.

Нагадаємо, 29 липня збірну Росії з важкої атлетики у повному складі відсторонено від участі в Олімпійських іграх 2016 року, які пройдуть у Ріо-де-Жанейро. Таке рішення ухвалила Міжнародна федерація важкої атлетики.

Раніше, 18 липня, Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) знайшло підтвердження фактів вживання допінгу російськими спортсменами на Олімпіаді в Сочі 2014 року. 

Зокрема, за висновками WADA, Міністерство спорту РФ керувало, контролювало і проводило маніпуляції з результатами аналізів спортсменів і їх антидопінговими пробами при активній участі ФСБ.

17 червня Міжнародна федерація легкої атлетики (IAAF) на засіданні ради залишила в силі дискваліфікацію Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА).

В даний момент російські легкоатлети відсторонені від участі в міжнародних змаганнях. Таке рішення було ухвалено в листопаді 2015 року після доповіді незалежної комісії WADA, яке звинуватило російські спортивні організації і владу у втручанні в роботу антидопінгової лабораторії в Москві.

Згідно даних розслідування журналістів німецького телеканалу ARD, Міністр спорту Росії Віталій Мутко міг бути причетний до приховування інформації про систематичне застосування допінгу російськими спортсменами.

Хто з російських спортсменів може поїхати на Олімпіаду в Ріо, читайте в нашому матеріалі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile