Кількість політичних в'язнів у Росії перевищила 230 людей.

Про це йдеться у доповіді вашингтонської юридичної компанії Perseus Stategies, до створення якої долучились правозахисні організації, зокрема, російський правозахисний центр «Меморіал», повідомляє «Радіо Свобода».

Так, жертвами переслідувань з боку російської влади стають опозиційні політики і громадські активісти, представники релігійних та національних меншин, ЛГБТ-активісти, а також громадяни України та проукраїнські активісти.

У доповіді міститься заклик запровадити всеосяжні санкції проти відповідальних за політичні переслідування в Росії, щоб «Кремль не відчував безкарності» за свої дії.

Крім того, правозахисники звернули увагу на прийняті з 2012 року репресивні закони, що вводять або посилюють кримінальну або адміністративну відповідальність за порушення правил проведення масових акцій, «образу почуттів» віруючих, «пропаганду гомосексуалізму» неповнолітнім, публічні заклики до сепаратизму, заперечення ролі СРСР у Другій світовій війні. Згадуються і закони про «іноземних агентів» і «небажані організації».

Окремо у доповіді згадується український режисер Олег Сенцов.

У списку людей, переслідуваних у Росії з політичних мотивів, – 54 особи. Ще 182 особи – у списку переслідуваних за релігійними мотивами, мова йде, зокрема, про членів заборонених в Росії організацій «Хізб-ут-Тахрір» і «Свідки Єгови».

Нагадаємо, Україна направила російській стороні сотні звернень та близько 300 дипломатичних нот, у яких вимагала звільнити українських політв’язнів.

Поділитись: