Російський андроїдний робот Skybot F-850
Фото:

Роскосмос / Facebook

Російський льотчик-космонавт та депутат Держдуми Росії Олександр Самокутяєв планує подати позов до суду на робота Skybot F-850, раніше відомого як «Федір». Робот начебто ображав космонавта у Twitter.

Про це розповів бортінженер Олександр Самокутяєв російському виданню «Подъём».

Так, у блозі робота «Федора» з'явився допис з образами учасників експедиції МКС-41: командира Максима Сураєва, бортінженерів Олександра Самокутяєва та Олени Сєрової.

27 вересня екіпаж опублікував відео з привітанням з Днем тигра, де у космонавтів через невагомість були червоні обличчя. Twitter-сторінка «Федіра» залишила під відео космонавтів коментар про їхнє зловживання алкоголем. Згодом сторінку блогу російського робота видалили.

За словами Самокутяєва, жодного алкоголю на Міжнародній космічній станції не було ㅡ там він заборонений, а спеціальні датчики одразу вловлять його наявність. На час запису відео космонавти були на Міжнародній космічній станції тільки третій день та кілька днів не спали. Вони записали відео за сценарієм на прохання Роскосмосу.

«Я обурений через образу особисту та нашої професійної діяльності. Я звертатимусь до суду. Ми герої Росії — раз, депутати Держдуми — два, і якийсь там хрін має совість ось так писати. Це підсудна справа», — заявив космонавт.

В Росії робот веде блог?

Так, минулого року у Twitter з'явилась офіційна сторінка робота на ім'я «Федір». Її відкрили перед підготовкою польоту робота до МКС. 

Акаунт анонсувала держкорпорація Роскосмос, проте тепер глава космічного відомства Дмитро Рогозін від нього відхрещується та у розмові з Олександром Самокутяєвим назвав його «лівим». Він також просив не вважати ці слова офіційною позицією держкорпорації й не розповів, хто від імені робота пише повідомлення.

Що це за робот?

Колись «Федір», а тепер Skybot F-850 ㅡ це російський андроїдний (людиноподібний) робот, відомий також як робот-рятівник. Він може розпізнавати слова та відповідати на них. Також він вміє відкривати двері, працювати з дрилем, керувати автомобілем та квадроциклом в автономному режимі, проходити лабіринт «змійка», підійматися сходами. 

За словами Рогозіна, «Федора» створили для підкорення космосу, в тому числі для польоту на кораблі «Федерація». У серпні 2019 року його справді відправили до МКС. З другої спроби він пристикувався до станції та привіз космонавтам «тульських пряників».

У Роскосмосі на «Федора» великі плани — там очікують, що робот зможе працювати всередині та ззовні станції. Однак зараз він має лише механічно повторювати рухи оператора у спеціальному костюмі-екзоскелеті.

Поділитись: