У росії ресурсів для ведення «нормальної війни» вистачить на 12 місяців — начальник української розвідки

Начальник української розвідки Кирило Буданов вважає, що ресурсів росії стане на 12 місяців ведення «нормальної війни». Переламний момент у війні на користь України має статися в серпні.

Про це начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розповів в інтерв'ю «Українській правді».

«Активна фаза має піти на максимальний спад до кінця року. Ресурсів у росії для ведення нормальної війни є на 12 місяців», — зазначив розвідник.

На його думку, переламний момент на користь України станеться в серпні — саме тоді необхідна кількість західного озброєння вже дійде до України, а українські військові навчаться ним користуватись.

Буданов повторив свій попередній прогноз щодо того, що російсько-українська війна завершиться поверненням окупованих територій. Розвідник називає й оптимістичний сценарій щодо Криму: «До кінця року ми маємо, як мінімум, зайти на територію Криму», — каже Буданов.

Крім того, він вважає, що після перемоги України на росію чекають два варіанти: зміна політичного керівництва з формальним збереженням територіальної цілісності або розпад росії на три чи й більше незалежні держави

Президент Володимир Зеленський заявляв, що вважатиме перемогою повернення російських військ на позиції до 23 лютого — тоді росія вже окупувала Крим та частину Донеччини й Луганщини. За його словами, це буде першим етапом завершення війни.

«Всі наші військові теж хочуть жити. Просто в них така робота. Для мене було б дуже важливо, щоби ми розуміли цінність кожного кроку: і вперед, і назад. Тому вийти на цю лінію розмежування, тимчасову лінію, це буде перемога», — пояснив Зеленський.

Після цього можлива друга частина завершення війни.

«Другу частину я хотів би обговорити за столом переговорів. І щоб результатом цієї розмови була справедливість для нас», — каже Зеленський. За його словами, справедливість — це повернення всіх земель України.

Ситуація на фронті

Росія зосередила основні зусилля на захопленні Луганщини й перекинула туди приблизно 25 батальйонно-тактичних груп. Орієнтовно у кожній із груп — до 500 осіб. Сєвєродонецьк зазнає постійних обстрілів.

Окупанти все ще планують форсувати річку Сіверський Донець на ділянці Дронівка — Білогорівка, і для прикриття форсування розгорнули підрозділи реактивної та ствольної артилерії.

На Сєверодонецькому напрямку росіяни за підтримки артилерії ведуть штурмові дії в напрямках Тошківки та Устинівки. На Бахмутському напрямку ворог покращив тактичне становище в районі Василівки.

Наразі тимчасово окуповано території Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської та Запорізької областей.