Суд у російському Петербурзі зобов’язав примусово госпіталізувати жінку, яка після повернення з Китаю втекла з карантину, не дочекавшись результатів перевірки на коронавірус.

Про це повідомляє Meduza.

32-річна Алла Ільїна у січні поїхала до китайського острова Хайнань, звідки повернулась 31 січня через розповсюдження коронавірусу. У Хабаровську жінку перевірили, але вірусу не виявили і дозволили повернутися в Петербург.

У ніч на 4 лютого в Ільїної заболіло горло, але окрім почервоніння нічого у неї не виявили. Попри це, наступного дня до неї додому прийшли 8 людей — лікарі та представники Росспоживнагляду. Вони оглянули жінку і запропонували лягти до Боткінської лікарні, але вона відмовилась.

Наступного дня лікарі повернулись і знову попросили пройти госпіталізацію, але пообіцяли, що це триватиме добу. Коли Ільїна погодилась, її відправили до палати для небезпечних хворих і сказали, що вона залишатиметься там два тижні. Книжок та інтернету у палаті не було.

Як розповіла жінка, на наступний день вона здала аналізи і їй сказали, що вона здорова, але все одно має залишитись на 14 днів. Ільїна з цим не погодилась й втекла з лікарні — вона зняла обмотку дротів й спричинила замикання, щоби відкрити електронний замок.

Жінка зазначила, що після її втечі спочатку ніхто нічого не робив, а проблеми почалися, коли вона розповіла про це в Instagram й цю історію підхопили ЗМІ. Після цього головна санітарна лікарка Петербурга Наталя Башкетова подала до суду на Ільїну з вимогою примусово госпіталізувати її.

Як зазначає видання, під час судового засідання ні Ільїна, ні лікарі та представники Росспоживнагляду навіть не мали медичних масок, до суду принесли лише дезінфікуючу лампу, але більшість часу вона була вимкненою.

Однак у підсумку суд задовольнив позов і погодив примусову госпіталізацію жінки. Сама Ільїна вважає, що влада робить це, аби помститися їй за розголос: «Просто усім показали — чиновник завжди правий».

Захисник жінки додав, що ця справа нагадую йому радянську каральну медицину.

Наразі Ільїна перебуває в лікарні, вона заявила, що планує «відсидіти свій строк» — щонайменше до 19 лютого, але випустять її лише після всіх перевірок та результатів аналізів.

«По суті, мене можуть тримати там безкінечно», — вважає жінка.

Нагадаємо, 20 лютого Україна евакуює своїх громадян з китайської провінції Хубей, епіцентру розповсюдження коронавірусу. Загалом до України мають прилетіти 49 українців та до 25 іноземців. Усі вони погодились по прильоту 14 днів залишатися на карантині.

Водночас у МОЗ України наголосили, що евакуюють лише здорових людей.

Поділитись: