Олена Григор`єва під час акції на підтримку ЛГБТ, архів
Фото:

Дінар Ідрісов/Facebook

Житель Санкт-Петербурга Олексій Волнянко отримав вісім років і один місяць колонії суворого режиму за вбивство торік ЛГБТ-активістки Олени Григор'євої.

Про це повідомляє об'єднана пресслужба судів Санкт-Петербурга.

Там зазначено, що в ході судового процесу 29-річний Волнянко визнав свою провину і розкаявся в скоєному. Слідство і суд вирішили, що вбивство він скоїв через сварку.

«На ґрунті неприязних відносин, які раптово виникли до Григор'євої [він] завдав їй численних ударів ножем в голову і тулуб. Смерть потерпілої настала на місці події», — йдеться у повідомленні.

Що тоді сталося?

Влітку 2019 року в Санкт-Петербурзі вбили 41-річну ЛГБТ-активістку Олену Григор`єву. Жінку зі слідами удушення та 8 ножовими пораненнями увечері 21 липня перехожий знайшов біля її будинку. Наступного дня правоохоронці порушили кримінальну справу за статтею «вбивство».

Правозахисник Дінар Ідрісов розповідав BBC, що Григор'єва отримувала погрози. Жінка пов’язувала їх зі своєю політичною активністю: «Теми України, Криму, Донбасу і ЛГБТ викликали гостру реакцію від колишніх соратників з націоналістичної тусовки й просто прихильників влади».

Самі способи погроз, уточнював Ідрісов, були різні: особисті, на акціях, анонімні й неанонімні в соцмережах. Активістка кілька разів писала звернення до правоохоронців, але їх пов'язували не з можливими погрозами вбивства, а з побутовими конфліктами зі знайомими. 

Правозахисник Дінар Ідрісов повідомляв, що Григор`євій регулярно надходили погрози вбивством у зв`язку з її діяльністю.

Більше про Григор’єву

Григор'єва народилася в Новгороді, її кілька разів притягували до адміністративної відповідальності за демонстрацію нацистської символіки в соцмережі «ВКонтакте» і поширення музики, визнаної екстремістською.

Після переїзду в Петербург у 2017 році Григор'єва часто брала участь в протестних мітингах і ходах: на підтримку кримських татар, за відділення Криму від Росії, в підтримку ЛГБТ-руху.

Поділитись: