Кримськотатарського журналіста Нарімана Мемедемінова, якого російська ФСБ незаконно обвинувачує в публічних закликах до терористичної діяльності, перевели із загальної камери ростовського СІЗО-1 до спецблоку.

Про це повідомив журналіст Тарас Ібрагімов на своїй сторінці у Facebook.

«Тут важливо зазначити, що під час етапу з Сімферополя до Ростова він провів 10 днів у спецблоці краснодарського СІЗО. До цього, на початку року - більше місяця в спецблоці СІЗО Сімферополя», - написав Ібрагімов.

Він також пояснив, що спецблок - це камера на 2-6 людей із посиленим контролем із боку адміністрації ізолятора.

«Ось так, приміром, описує спецблок «Матроської тиші» засновник «Руси сидящей» Ольга Романова: «Там нічого не можна за гроші. Найголовніше, що немає зв`язку, й бути його не може. Це називається заморозка: ти отримуєш повну ізоляцію при дуже хороших умовах», — додав Ібрагімов.

Нагадаємо, 22 березня 2018 року в будинку Мемедемінова російські силовики та правоохоронці провели обшук. Після чого його відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі, а 24 березня взяли під варту.

Затриманому висунули звинувачення у «публічних закликах до здійснення терористичної діяльності». Кримінальну справу на нього завели за те, що він у 2014 році як блогер публікував відео про події на анексованому півострові й виставляв їх в YouTube.

Правозахисники, журналісти, блогери вимагали від Росії та підконтрольної їй влади анексованого Криму негайного звільнити Мемедемінова. Україна закликала звільнити кримськотатарського активіста Мемедемінова.

Поділитись: