Розслідування іспанського суду про втручання російських спецслужб в події навколо спроби проголошення незалежності Каталонії стосується діяльності громадянина України та громадянина Росії, заарештованих у минулому році 4 жовтня в провінції Жирона.

Про це повідомляє видання El Mundo.

Чоловіків затримали, коли вони їхали по трасі AP-7 у напрямку Франції на зареєстрованому в Білорусі Mercedes. Представники цивільної гвардії при огляді авто виявили російську гранату M-75, яка «була в ідеальному стані».

Національний суд пов'язує обох затриманих зі старшим офіцером російської військової розвідки Денисом Сергєєвим, щодо якого також ведеться розслідування.

Так, розслідувачі Bellingcat встановили, що Сергєєв відвідував Барселону мінімум два рази під ім'ям Сергія Федотова, один раз — за три дні до референдуму про незалежність Каталонії.

«Федотова» називають службовцем елітного військового підрозділу 29155, який західні спецслужби неодноразово звинувачували в дестабілізації в Європі.

Ця група російської військової розвідки почала комп'ютерні атаки напередодні референдуму. Слідчі підозрюють, що її члени мали зв'язок з російськими хакерами, які допомагали підтримувати активність сайтів в день референдуму, який Мадрид вважає незаконним.

Різні джерела видання кажуть, що хоча розслідування в Національному суді почалося чотири місяці тому, зараз слідство прагне з'ясувати реальні масштаби діяльності російських шпигунів і ступеня їх проникнення в процеси навколо каталонської незалежності. Слідчі працюють з кількома гіпотезами і не виключають, що існують зв'язки між лідерами каталонських сепаратистів і російськими шпигунами.

Раніше стало відомо, що Іспанські правоохоронці розслідують можливе втручання російських спецслужб у спробу Каталонії вийти зі складу країни.

Західні спецслужби виявили секретний підрозділ ГРУ Росії, який дестабілізує Європу, і зокрема причетний до отруєння Скрипалів та спроби перевороту в Чорногорії.

Поділитись: