Війна

У розслідуванні «таємних тюрем» СБУ немає прогресу — Amnesty International

22 лютого, 2018 14:59
Війна/У розслідуванні «таємних тюрем» СБУ немає прогресу — Amnesty International
Зберегти
Вигляд
У розслідуванні так званих «таємних тюрем» СБУ не відбулося прогресу. Правоохоронні органи України продовжують вдаватися до тортур.

У розслідуванні так званих «таємних тюрем» СБУ не відбулося прогресу. Правоохоронні органи України продовжують вдаватися до тортур.

Про це йдеться у звіті правозахисників Amnesty International.

«Розслідування головного військового прокурора щодо заяв про секретні затримання СБУ на сході України було неефективним. Влада здебільшого проігнорувала докази, які були оприлюднені міжнародними громадськими організаціями ще в 2016 році і доводили існування такої практики», — відзначили в Amnesty International, передає «Інтерфакс-Україна».

Також в організації стверджують, що українська влада посилила тиск на своїх критиків і незалежні громадські організації, зокрема, на журналістів та антикорупціонерів.

«Поміж іншим, державні органи відкривали кримінальні провадження та приймали закони, покликані обмежити права на свободу слова та свободу об’єднань», — йдеться у звіті.

Також Amnesty International зазначає, що в Україні правоохоронні органи порушують права людини. Крім того «порушення міжнародного гуманітарного права в минулому залишилися безкарними».

Нагадаємо, міжнародні правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch презентували доповідь про випадки затримання і катування цивільних осіб як представниками української влади, так і бойовиками на неконтрольованих територіях Донбасу.

Що варто знати про цю доповідь, читайте в нашому матеріалі.

Ще у вересні 2016 року під час брифінгу в Харкові Голова Служби безпеки України Василь Грицак пообіцяв провести розслідування щодо наявності «таємної в'язниці» СБУ». 

Омбудсмен Валерія Лутковська повідомила Громадському, що в України не має правового рішення щодо проблеми з катуваннями на Донбасі.

У лютому 2017 року Amnesty заявила, що з «таємних тюрем» СБУ звільнили людей після доповіді правозахисників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюрма, якої не існує, але з якої виходять люди. Микола Вакарук, 585 днів позбавлення волі

 

Пов`язані новини