Журналіст Ян Кучак, вбитий в Словаччині, займався розслідуванням випадків шахрайства з грошима європейських фондів.

Журналіст Ян Кучак, вбитий в Словаччині, займався розслідуванням випадків шахрайства з грошима європейських фондів.

Він пов'язував їх з італійським мафіозним кланом «Ндрангета», повідомив колега Кучака журналіст Том Ніколсон, передає Idnes.cz.

Він розповів, що приблизно за тиждень до вбивства Кучак повідомив йому про свої підозри.

Він припускав, що представники мафії займаються шахрайськими схемами з отримання коштів з європейських фондів на сході Словаччини.

Шахраї отримували кошти нібито на вирощування екологічно чистих рослин, насправді нічого не виробляючи. Кучак вважав, що до них причетні представники калабрійськой мафії «Ндрагента».

Ніколсон підкреслив, що не впевнений, що загибель Кучака пов'язана саме з цією справою.

«Коли я побачив згадки прізвищ Кочнеров і Бастернаков, я подумав про те, скільки написано про словацьких гангстерів за останні 25 років. Вони ніколи нікого тут не вбивали. У цьому випадку незвично, що Ян працював над групою, яка, ймовірно, мала зв'язки з мафіозної групою «Ндрангета», — заявив журналіст.

Також він повідомив, що мафіозі, діяльність яких розслідував Кучак, були безпосередньо пов'язані зі словацькими політиками. Ніколсон припустив, що представники мафії налагоджували контакти з політиками для того, щоб зберегти вплив при будь-якому уряді.

26 лютого стало відомо про вбивство журналіста-розслідувача, 27-річного Яна Кучака. Його разом із подругою знайшли застреленими  25 лютого у їхньому будинку в місті Велка-Мака, за 65 кілометрів на схід від Братислави.

Словацький уряд пропонує винагороду у розмірі 1 мільйон євро за інформацію, яка допоможе розкрити вбивство журналіста.

Поділитись: