Світ

У Румунії розслідують антисемітські написи на будинку Нобелівського лауреата

5 серпня, 2018 16:11
Світ/У Румунії розслідують антисемітські написи на будинку Нобелівського лауреата
Зберегти
Вигляд
У Румунії поліція розслідує появу антисемітських написів на будинку лауреата Нобелівської премії Елі Візеля у місті Сигіт.

У Румунії поліція розслідує появу антисемітських написів на будинку лауреата Нобелівської премії Елі Візеля у місті Сигіт.

Про це повідомляє Associated Press.

Розслідування почалося після того, як невідомі залишили образливі коментарі яскраво-рожевою фарбою на будинку Візеля, який є історичною пам'яткою. Один із написів був про те, що Візель «у пеклі з Гітлером».

Група з моніторингу та боротьби з антисемітизмом назвала це актом вандалізму проти пам'яті Елі Візеля, пам'яті жертв Голокосту і тих, хто пережив Голокост.

Національний інститут вивчення Голокосту в Румунії імені Елі Візеля закликав провести ретельне розслідування. Він заявив, що президент і уряд зобов'язалися боротися з антисемітизмом і запереченням Голокосту у Румунії, де деякі громадяни заперечують чи применшують роль країни в Голокості.

Візеля та його сім'ю у травні 1944 року відправили в Освенцим. Його мати і молодша сестра загинули там, Візель та його дві старші сестри вижили.

Нобелівський лауреат помер у 2016 році. Його класична книга «Ніч»  розповідає про власний досвід у таборах смерті Освенцима і Бухенвальда та є свідченням нацистських злочинів. Він здобув Нобелівську премію миру в 1986 році.

Пов`язані новини