ENRU

У Римі під час будівництва метро виявили будинок віком близько 1800 років

A0331a38c332b32d5
Ймовірно, будинок слугував маєтком Імператору Адріану Фото: thehistoryblog.com

Під час будівництва нової станції метро у Римі робітники виявили стародавній будинок, який датується ІІ століттям. Це перше відкриття такого роду в столиці Італії, відзначають археологи. 

Про це повідомляє італійська газета Ansa.

Під час буріння свердловини для станції «Амба Арадам» робітники натрапили на залишки будинку, побудованого за часів Імператора Адріана. Ймовірно, це був його маєток.

Будинок розташований поблизу військових казарм, які археологи виявили на цій же станції у 2014 році. За попередніми даними, це були бараки преторіанців, які також датувались ІІ століттям.

Як вважають археологи, будівля датується ІІ століттям Фото: thehistoryblog.com

Будинок перебував на відставні 3 метри від бараків, його площа складає близько 300 кв. метрів, в ньому було 14 кімнат. Підлоги в будинку були прикрашені мозаїкою з квітковими мотивами, стіни прикрашені фресками і мармуровою плиткою.

Як і казарми, будинок був напівзруйнований. Газета зазначає, що у 271-275 роках у Римі за часів імператора Авреліана побудували нові фортечні стіни і всі будівлі по периметру знесли.

Очікується, що будинок тепер по частинах перенесуть до музею чи іншого місця, де продовжать досліджувати. Робота на станції відновиться після повного демонтажу будинку.

Раніше в Ізраїлі садівник випадково виявив старовинний бронзовий перстень, на якому зображена людина з палицею.