Жінки Саудівської Аравії запустили у соціальних мережах акцію протесту проти обов’язкового носіння традиційного мусульманського вбрання — чорної сукні абая.

Учасниці акції фотографуються у цій сукні, вдягненій навиворіт, та публікують знімки у соцмережах. Через це акція отримала назву «абая навиворіт», передає AFP.

Одна з активісток наголосила, що ця акція є формою громадянського спротиву.

Як зазначає видання, у березні цього року принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман заявив, що закон не зобов’язує жінок носити абаю, а говорить лише про те, що вони мають носити пристойне вбрання. Водночас на практиці нічого не змінилося і жінки, як і раніше, мають носити саме це мусульманське вбрання.

Нагадаємо, у 2017 році влада Саудівської Аравії оголосила про початок модернізації країни, зокрема у питанні права жінок.

Як повідомлялося, у Саудівській Аравії жінкам вперше видали ліцензії пілотів.

Раніше влада Саудівської Аравії уперше в історії почала видавати жінкам водійські права. Також директорат дорожнього руху Саудівської Аравії заявив про плани дозволити жінкам водити вантажівки та мотоцикли.

У 2017 році король Саудівської Аравії видав декрет, згідно з яким жінкам мали дозволити керувати авто у 2018 році.

До 2018 року Саудівська Аравія була єдиною країною у світі, де жінкам заборонялося сідати за кермо.

Раніше у Саудівській Аравії жінкам дозволили відкривати власний бізнес без згоди чоловіка або «опікуна».

Також нещодавно жінкам від 25 років ви’їжджати без супроводу чоловіків.

До цього у Саудівську Аравію вперше в історії призначили послом жінку. Жінки у Саудівській Аравії досі не обіймали таку посаду в країні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile