Життя

У СБУ заявили, що не утримують жодних полонених

Життя/У СБУ заявили, що не утримують жодних полонених
Зберегти
Вигляд

У відповідь на оприлюднений звіт Amnesty International, СБУ заявляє, що не утримує жодних полонених.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«Враховуючи оприлюднений сьогодні звіт Amnesty International про застосування сторонами конфлікту на сході України катувань до полонених, СБУ пропонує провести зустріч з представниками цієї організації. Важливо підкреслити, що ні у СБУ, ні в Україні не утримується жодних полонених. Сьогодні СБУ затримує осіб, які підозрюються у посяганні на основи державної безпеки, вчинення дій, направлених на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, терористичній діяльності, вчиненні інших правопорушень. За рішенням суду СБУ застосовує до них міру запобіжного заходу – тримання під вартою», - зазначили у службі.

Окрім того, у відомстві заявили, що всім затриманим надається постійний і безумовний доступ усіх міжнародних організацій, які опікуються правами людини, зокрема Міжнародному комітету «Червоного Хреста», Спеціальній місії ООН з прав людини, експертам з прав людини Європейського Союзу, ОБСЄ, Amnesty International. До затриманих мають доступ й українські правозахисні організації, уповноважена з прав людини Верховної Ради України, адвокати.

СБУ заявила також про готовність спільно із військовою прокуратурою розслідувати всі випадку тортур та жорстокого поводження, наведені у звіті Amnesty International.

Як повідомлялося, сьогодні під час презентації звіту заступник директора програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв заявив, що під час підготовки документу організація отримала свідчення застосування тортур як з боку українських військових, так і сепаратистів. Зокрема він відзначив, що є свідчення подібної поведінки і з боку співробітників СБУ.

Пов`язані новини