У неділю, 15 листопада, відбудеться другий тур виборів міських голів Луцька (Волинська область), Краматорська (Донецька область), Українки (Київська область), Одеси, Сум, Херсона та Камʼянця-Подільського (Хмельницька область).

Про це повідомляє пресслужба Центральної виборчої комісії.

Загалом 15 листопада у другому турі виборів зможуть взяти участь понад 1 млн 582 тисяч українців.

У Луцьку обиратимуть між радником міського голови Ігорем Поліщуком (партія «За майбутнє», набрав 32,47% голосів у першому турі) і генеральним директором держпідприємства «Волиньстандартметрологія» Богданом Шибою (самовисуванець, 13,14% голосів).

У Сумах у другому турі зустрінуться чинний мер Олександр Лисенко (ВО «Батьківщина», 44,2%) та голова Сумської районної ради Вадим Акпєров («Європейська Солідарність», 14,71%).

В Одесі за крісло мера змагаються чинний очільник міста Геннадій Труханов (партія «Довіряй ділам», 37,54%) і народний депутат Микола Скорик («Опозиційна платформа — За життя», 19,06%).

У Херсоні до другого туру вийшли заступник голови парламентського комітету з аграрної та земельної політики (група «За майбутнє») Ігор Колихаєв (від «Партії Ігоря Колихаєва "Нам тут жити!"», 30,75%) і колишній мер Херсона у 2002-2012 роках, керівник Херсонської міської громадської асоціації будівельників та інвесторів «Будінвестсоюз» Володимир Сальдо (від партії «Блок Володимира Сальдо», 17,09%).

Жителі Краматорська обиратимуть 15 листопада між директором з маркетингу і збуту ПАТ «Енергомашспецсталь» Олександром Гончаренком (самовисуванець, 48,61%) і чинним мером Андрієм Панковим (самовисуванець, 37,75%).

На посаду мера Кам'янця-Подільського претендують директор благодійного фонду «Ми — кам'янчани» Володимир Мельниченко (самовисуванець, 40,47%) і очільник Кам'янець-Подільської міської організації ВО «Свобода» Михайло Посітко (35,46%).

Зазначимо, другий тур виборів міського голови призначають лише у містах з населенням у понад 75 тисяч людей, якщо у першому турі ніхто не набрав понад 50% голосів. Водночас 15 листопада він відбудеться й у місті Українка на Київщині з населенням близько 15 тисяч. Усе тому, що два кандидати отримали однакову кількість голосів виборців. Так, Оксану Кирилюк (від партії «Слуга народу») і Олександра Туренка (від партії «Європейська Солідарність») підтримали по 1233 виборців (по 17,4%).

Також 15 листопада у територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч у 16 регіонах відбудеться повторне голосування з виборів депутатів місцевих рад: 1 депутата міської ради, 15 депутатів до 12 селищних рад, 37 депутатів до 33 сільських рад.

У ЦВК зазначають, що результати сьогоднішнього голосування мають бути встановлені не пізніше як на пʼятий день з дня повторного голосування, тобто до 20 листопада включно.

Вибори тривають

Виборчий процес в Україні триватиме ще до кінця листопада. Так, на 22 листопада другий тур виборів міського голови призначений у 12 містах 10 регіонів, а саме: у Дніпрі, Нікополі (Дніпропетровська область), Словʼянську (Донецька область), Ужгороді (Закарпатська область), Бердянську (Запорізька область), Броварах (Київська область), Львові, Дрогобичі (Львівська область), Миколаєві, Полтаві, Рівному та Черкасах.

На 29 листопада призначене повторне голосування на виборах мера Чернівців.

Поділитись: