ENRU

У Шевченківському суді вимагають прибрати Януковича зі справи видачі «тітушкам» зброї на Майдані

Суддя Шевченківського районного суду Києва Оксана Хардіна вирішила не розглядати по суті справу про видачу автоматів зі складів Міністерства внутрішніх справ «тітушкам» 20 лютого 2014 року. Таке рішення вона обгрунтувала тим, що в обвинуваченні фігурують екс-президент Віктор Янукович, екс-глава МВС Віталій Захарченко та інші високопосадовці.

Про це повідомляють «Тексти».

«Суддя висловила позицію, що в обвинувальному акті не має бути прізвищ Януковича, Захарченка та інших високопосадовців, оскільки конкретно в цьому судовому розгляді вони не є обвинуваченими», — повідомили джерела у прокуратурі.

Слідство ж стверджує, що прізвища Януковича та інших мають бути у справі, адже передача зброї не могла бути низовою ініціативою.

Наголошується, що також єдиний фігурант справи Роман Заворотний, який перебував під вартою а потім вийшов з СІЗО, залишиться на свободі під особистим зобов’язанням.

Заворотному, який перевозив зброю, інкримінують викрадення чи привласнення зброї і незаконне поводження з нею. Сам він заперечує обвинувачення.

Окрім того, суддя відправила справу з суду назад прокуратурі, хоча це провадження вже двічі починали розглядати спочатку.

У цьому провадженні фігурують четверо осіб. Троє під час Майдану були чинними працівниками МВС, а четвертий – цивільним, колишнім міліціонером-спецпризначенцем у минулому.

Заворотного випустили з-під варти 27 березня.

ГПУ звертатиметься до до Вищої кваліфікаційної комісії суддів з вимогою притягнути до відповідальності суддів, які затягували справу Заворотного.

Нагадаємо, що за даними Генпрокуратури, «тітушкам» видали 408 автоматів для використання проти Євромайдану.

Зазначимо, що усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень.

У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Підписуйтесь на наш канал у Telegram