Політика

У Шотландії можуть провести референдум про незалежність вже у 2017

Політика/У Шотландії можуть провести референдум про незалежність вже у 2017
Зберегти
Вигляд

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що новий референдум з питання про незалежність країни може бути проведений у першій половині 2017 року.

За її словами, у випадку, якщо Великобританія почне офіційний процес виходу зі складу Європейського Союзу, не враховуючи інтереси Шотландії, то країна готова до проведення нового референдуму з питання незалежності.

Як відомо, поки єдиний референдум про вихід Шотландії зі складу Британії відбувся у 2014 році. 55% виборців проголосували проти незалежності країни.

«Шотландія могла б залишитися у складі, як Сполученого Королівства, так і ЄС, навіть якщо Великобританія вийде з Європейського Союзу», — сказала вона в інтерв'ю ВВС.

Водночас, кілька країн ЄС вже заявили, що виступають проти переговорів між Брюсселем і Единбургом з питання про можливе членство Шотландії в ЄС.

23 червня у Великобританії пройшов референдум про статус країни в Європейському Союзі, так званий Brexit (від англ. Britain і exit). За вихід з ЄС проголосували 52% громадян, проти - 48%.

Про наслідки виходу Британії з ЄС читайте в нашому матеріалі

Пов`язані новини