ENRU

У Шотландії знайшли останки принаймні 400 дітей у братській могилі

У Шотландії поруч з притулком Smyllum Park знайшли останки принаймні 400 дітей, похованих у братській могилі.

Про це повідомляє ВВС.

Дитячий будинок, неподалік якого знайшли поховання, працював з 1864 до 1981 року. За цей період, як повідомляє The Guardian, у дитбудинку було понад 11 тисяч дітей.

Колишні вихованці цього дитбудинку, що нині вже померли, раніше стверджували, що у притулку часто застосовували фізичне насильство, включаючи побиття, удари, а також суспільне приниження.

ВВС вивчало свідоцтва про смерть в архівах, та знайшла згадки про 402 дітей зі Smyllum Park. Виявилося, що лише двоє з них були поховані в інших місцях, усі решта 400 поховані на цвинтарі Святої Марії в милях від дитячого будинку.

Згідно зі звітами, пише The Guardian, більшість смертей були природними головним чином це захворювання на туберкульоз, пневмонію та плеврит. Також відомо, що близько третини дітей були не молодше 5 років, а більшість смертей траплялися між 1870 та 1930 роками.

Один з вихованців дитбудинку на ім’я Френсіс МакКолл, помер у віці 13 років у 1961 році. Згідно з його свідоцтвом про смерть — він помер через кровотечу у мозку. За словами брата померлого, той ніколи не міг знайти могилу Френсіса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У німецькому Регензбурзі жертвами насильства стали 547 хлопчиків з католицького хору.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram