В районі шведського міста Уппсала на подвір'ї середньовічної церкви археологи розкопали рештки вікінга, похованого разом з собакою, конем та цілим кораблем.

Про це повідомляє BBC.

Так, вчені знайшли дві «корабельні могили», одна з яких збереглася майже повністю.

Чоловік був похований не менше тисячі років тому і був, мабуть, видатним воїном або вождем. У могилу вікінга поклали також його меч, спис і щит, а також прикрашений різьбленням гребінець.

Могили, коли цілий човен з небіжчиком всередині закопували в землю — вкрай рідкісні, оскільки давні скандинави зазвичай спалювали тіла померлих.

За всю історію розкопок у Швеції було виявлено сім таких закопаних човнів, у Норвегії — три. Подібні корабельні могили» вікінгів були виявлені і в Данії, і в Британії. На думку шведських вчених, швидше за все, вони належать або до епохи вікінгів (800 - 1050 рр. н.е.), або до більш раннього вендельского періоду, що завершив германський залізний вік у історії Швеції (близько 550-800 рр. н.е).

Кістки тварин, похованих з господарем, були у носовій частині корабля, а рештки людини — в кормовій

Збереглися не тільки скелети чоловіка, собаки і коня, а й залізні заклепки та дерев'яні частини човна, довжина якого становить сім метрів.

Частина Уппсальских знахідок буде виставлена ​​в Стокгольмському історичному музеї восени 2019 року.

Нагадаємо, у кінці червня біля південного узбережжя Кіпру знайдено затонуле давньоримське судно, що перевозило амфори, швидше за все із Сирії та Сицилії.

Поділитись: