Уперше в сучасній історії Швеції на лаві підсудних постала колишня дипломатка. Анну Ліндштедт звинувачують в організації перемовин зі звільнення громадянина Швеції, народженого в Китаї, без дозволу на те шведської влади.

Про це повідомляє BBC.

Йдеться про Гі Мінгая, продавця книг із Гонконгу зі шведським громадянством. Під час відпочинку в Таїланді у 2015 році він зник, а пізніше з’явився в Китаї, де на телебаченні зізнався у водінні в нетверезому стані у 2003 році.

Разом із Мінгаєм зникли ще четверо продавців книг — усі вони пізніше з’явилися в Китаї, де їх тримали під вартою. Об’єднує п’ятьох чоловіків те, що вони продавали книги, де в негативному світлі зображалося керівництво Китаю.

У 2017 році Мінгая відпустили, але пізніше затримали під час поїздки потягом із дипломатами зі Швеції й ув’язнили в лютому 2019 року за начебто незаконне надання розвідувальних даних іноземній державі.

Так само в лютому 2019 року Швеція відкликала з Китаю свою послиню Анну Ліндшедт. Її звинуватили в організації перемовин із донькою Мінгая і двома китайськими бізнесменами, які начебто мали вихід на китайську владу.

Пізніше дівчина розповідала, що послиня схиляла її до укладання угоди з бізнесменами. Ті обіцяли, що батька відпустять на волю через кілька років, якщо донька перестане публічно закликати про його звільнення.

Обвинувачення стверджує, що Ліндштедт діяла всупереч вказівкам міністерства закордонних справ Швеції і поставила під загрозу відносини країни з Китаєм. Водночас сама колишня дипломатка звинувачення відкидає.

Поділитись: