27 листопада у Швейцарії проходить загальнонаціональний референдум з питання про прискорену відмову від атомної енергетики.

Загальнонаціональний референдум з питання про прискорену відмову від атомної енергетики відбудеться в неділю, 27 листопада, в Швейцарії.

Про це повідомляє ВВС. 

Ініціювала його проведення Партія зелених, яка пропонує обмежити термін роботи АЕС 45 роками: це означає, що в 2017 році необхідно буде закрити три з п'яти наявних станцій, четверта повинна припинити роботу в 2024 році, а у 2029-му в країні не залишиться жодної.

Партія зелених запевняє, що у Швейцарії дуже багато джерел енергії, а енергію АЕС можна буде «замінити електрикою, вироблюваною за допомогою води, сонця, вітру та біомаси».

Прихильники ініціативи про прискорену відмову від атомної енергетики звертають увагу на той факт, що середній вік швейцарських АЕС становить 41 рік.

Проти такої перспективи висловився уряд. Не підтримала ініціативу зелених і більшість депутатів в обох палатах парламенту, де домінують праві та центристські партії.

Згідно ж з опитуваннями, більшість громадян Швейцарії має намір підтримати ініціативу Партії зелених на референдумі.

Разом з тим, незважаючи на таку підтримку, ініціатива може не пройти, оскільки необхідно, щоб за неї проголосували громадяни як в цілому по країні, так і в більшості з 26 кантонів і напівкантонів, тобто має бути дотримано законодавчо закріплене для подібних плебісцитів правило «подвійної більшості».

Нагадаємо, 14 листопада почався процес насування в штатне положення арки, яка вкриє радіоактивні відходи, що утворилися в результаті катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile