У Швейцарії 25 листопада відбудеться референдум, який пропонує виділяти субсидії фермерам, які розводять корів з рогами. Двом третинам швейцарських корів видаляють роги, або вони у них відсутні генетично.

Ініціатором референдуму став фермер Армін Капаул. За його словами, він почав свою боротьбу за збереження рогів у тварин після того, як «послухав» своїх корів.

«Ми маємо поважати корів такими, якими вони є. Залиште їм роги. Коли ви дивитесь на них — вони тримають голову високо і гордо. Якщо ж у них забрати роги, їм стає сумно», — сказав фермер журналістам.

Капаул впевнений, що роги допомагають коровам спілкуватись, а також регулювати температуру тіла.

З пропозицією виділяти фермерам близько 190 доларів за кожну рогату тварину Капаул спершу звернувся до вдади. Однак, ніхто з чиновників не наважився підтримати подібну ініцативу.

Після цього фермер зібрав 100 тисяч підписів під офіціальною петицією — це стало причиною для запуску національного референдуму.

Пропозицію Капаула підтримують люди, які вважають видалення рогів у худоби жорстоким — для цього молодняку під анестезією їх випалюють  розпеченим залізом.

Серед опонентів ініціативи — уряд і деякі фермери.

Міністерство фінансів Швейцарії вважає, що субсидії за рогату худобу можуть призвести до виділення до $30 млн з річного сільськогосподарського бюджету. Інші ж фермери заявляють, що роги можуть бути небезпечними як для худоби, так і для людей. Наприклад, фермер Стефан Ґілґен впевнений, що безрогі корови набагато краще ладнають одна з одною.

Нагадаємо, більшість мешканців швейцарського села Рейнау, що недалеко від кордону з Німеччиною, проголосували за проведення експерименту з виплати базового місячного доходу у розмірі 2500 швейцарських франків (2570 доларів).

/Лев Коротаєвський

Поділитись: