Влада швейцарського міста Люцерн обмірковує можливість запровадження податку на туристичні автобуси для того, аби розв'язати проблеми з трафіком у місті. Розмір податку може скласти 120 швейцарських франків (близько 120 доларів) за автобус.

Про це повідомляє швейцарський портал Swiss Info, посилаючись на міську адміністрацію Люцерна.

Наразі влада міста переглядає туристичну стратегію через наплив туристів, переважно з Китаю та країн Азії. Більшість таких туристичних груп приїжджають до Люцерна проїздом, тобто самі туристи не ночують у місті, а лише оглядають пам’ятні місця. При цьому, автобуси з туристами створюють незручності для містян, займають всі місця на парковках біля пам'яток міста та створюють затори на дорогах.

Крім цього, міська влада пропонує збудувати великий підземний паркінг на півночі Люцерна для автобусів як альтернативу запровадженню податку. Очікується, що у разі будівництва паркінгу, туристичні групи повинні будуть діставатися центру міста громадським транспортом. Однак даний варіант вважають «нереальним» через його високу вартість.

Зазначається, що щороку Люцерн відвідує близько 9 мільйонів туристів — це 25 тисяч туристів на день, при тому, що населення міста складає близько 80 тисяч осіб.

Раніше повідомлялось, що у деяких швейцарських банках позичковий відсоток за кредитами впав нижче нуля. Це стало можливим після падіння облікової ставки в країні до рекордно низького рівня -0,75% річних

Поділитись: