У Сибіру тривають лісові пожежі, які вже поширилися на три мільйони гектарів (це майже як площа Бельгії). Дим від них уже досягнув Аляски й деяких районів західного узбережжя Канади. При цьому у Росії вважають пожежогасіння лісів у Сибірі «безглуздою і шкідливою» боротьбою і вважають це «звичайним природним явищем».

Про поширення диму повідомили у NASA з посиланням на дані супутників.

Фахівець з вивчення атмосфери Центру космічних польотів імені Годдарда Колін Сефтор зазначив, що дим дістався до канадського Ванкувера і американського Сіетла. Ще частина поширилася над східною частиною Тихого океану.

Дим від пожеж в РФ досягнув США і Канади
Фото:

NASA

У «Роскосмосі» повідомили, що передали рятувальникам інформацію про ситуацію на майже 2 мільйонах квадратних кілометрів у регіоні.

Заступник начальника центру «Антистихія» МНС Росії Сергій Абанін заявив, що площа пожеж збільшилася через відсутність активних заходів з гасіння більшості загорянь, передає ТАСС.

Найбільші пожежі — 133 пожежі на площі 1,2 млн га — на території Республіки Саха (Якутія). Пожежам у лісах Якутії, Іркутської області і Красноярського краю присвоєно найвищий, п’ятий клас небезпеки. Вони призвели до задимлення і смогу у великих містах — Челябінську, Омську, Новосибірську, Красноярську. У зв’язку з пожежами у Красноярському краї, Іркутській області та частково в Бурятії і Якутії запровадили режим надзвичайного стану. 31 липня до гасіння приступила авіація МНС, а Міноборони направило 10 літаків і вертольотів.

Поділитись: