У Сєвєродонецьку влада закрила фотовиставку російського фотографа Вікторії Івлєвої «Народження України», яка присвячена 25-річчю незалежності України.

Вона відкрилася 26 жовтня в Льодовому палаці. Сьогодні, 31 жовтня, вхід на виставку закритий.

На фотографіях зображені новонароджені діти і процес пологів жінок, який був знятий у всіх регіонах країни, крім анексованого Криму, куди фотограф не поїхала принципово.

Про те, що виставку закрили, Івлєва дізналася з коментаря заступника голови виконкому Сєвєродонецьку Сергія Зарецького під постом facebook.

«Дуже неоднозначна виставка. Жанр — репортажна фотозйомка. Для репортажу з місця подій був обраний пологовий будинок, подія-пологи крупним планом і без табу. У понеділок вимагатиму введення вікових обмежень при відвідуванні виставки», — написав чиновник.

За словами організатора виставки Олега Невеніци, говорити про остаточне закриття «Народження України» передчасно.

«Її прикрили через формальну причину: немає договору на оренду приміщення, вони (влада Сєвєродонецька) його не підписали. Я не маю права її проводити. Це продиктовано тим, що у вихідні прийшли діти, подивилися, вдома розповіли батькам, а батьки подзвонили в виконком і сказали, що там висить порнографія... Сподіваюся, в найближчі дні все підпишуть і продовжать» , — сказав Невеніца в коментарі Громадському.

Зарецький в коментарі Громадському підтвердив, що причина у відсутності договору на оренду і сказав, що в виконком дійсно зверталися відвідувачі виставки зі скаргами на те, що їх не попередили про зміст, «а вони ж з дітьми прийшли, потрапили в незручну ситуацію».

«У нас люди толерантні, але не всі готові до таких радикальних змін нашого суспільства», — сказав Зарецький.

Про виставку читайте та дивіться у матеріалі Громадського

«Я вирішила, що потрібно зняти пологи». Інтерв'ю лауреата World Press Photo, авторки проекту «Народження України».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile